Kolektor Worldwide

Kolektor ponovno z najštevilčnejšo ekipo na Maratonu Franja

13.06.2016

Ta konec tedna je bila na sporedu že 35. izvedba kolesarskega maratona Franja. Kljub izjemno slabi vremenski napovedi se je nedeljskih preizkušenj udeležilo več kot 2000 kolesarjev. Med njimi je bilo tudi 90 kolesark in kolesarjev, ki so zastopali barve Kolektorja, in mu kot že vrsto let do zdaj prikolesarili pokal za najštevilčnejšo ekipo.

Med 90 kolesarji iz 13 Kolektorjevih podjetij je bilo 78 moških in 12 žensk. 28 kolesarjev je moči merilo na 156-kilometrski, 62 pa na 97-kilometrski progi. Skupaj so Kolektorjevi kolesarji prekolesarili 10382 kilometrov.

Na veliki Franji so se najbolje odrezali: v kategoriji A Alen Štucin, Dejan Poljanec in Blaž Dežela pri moških ter Sara Štucin in Špela Kokalj pri ženskah; v kategoriji B so si prva tri mesta razdelili Dean Bratuš, Miran Gnezda in Leon Prezelj; v kategoriji C so bili najhitrejši Dušan Tarič, Rajko Bajt in Vinko Pokovec; v kategoriji D pa se je najbolje odrezal Boris Weiss.

Na mali Franji so se med Kolektorjevimi kolesarji najbolje odrezali: v kategoriji A Dejan Mrak, Simon Majnik in Primož Svetlik pri moških ter Sabina Logar pri ženskah; v kategoriji B so si prva tri mesta razdelili Jure Benčina, Valter Rupnik in Aleš Bajda pri moških ter Mirjam Frelih in Helena Mikuž pri ženskah; v kategoriji C pa so bili najhitrejši Stojan Kokošar, Marjan Drmota in Mirko Rupnik.

Med družinskimi člani in upokojenci so si na veliki Franji prva tri mesta razdelili: Žiga Čuk, Staš Jereb in Andrej Golob pri moških ter Martina Prezelj, Nina Dizdarevič in Irena Hočevar pri ženskah. Na mali Franji pa so bili najhitrejši: Matic Drmota, Anže Brus in Bruno Rupnik pri moških ter Tjaša Vrhovnik, Katarina Zajc in Matjaša Kosmač pri ženskah.

Posebej velja omeniti Alena Štucina, ki je na veliki Franji osvojil skupno 11. mesto in 10. v svoji kategoriji, in Deana Bratuša, ki je zasedel skupno 35. mesto, v svoji kategoriji pa je bil na odličnem 2. mestu.